Zobacz dlaczego warto nas odwiedzić

Dąbki i ich atrakcje...

Dąbki to piękna, uzdrowiskowa miejscowość zlokalizowana w centralnej części Wybrzeża Słowińskiego. Szczególne położenie miasteczka znajduje się pomiędzy Jeziorem Bukowo a Morzem Bałtyckim sprawia, że turyści mogą korzystać zarówno z dostępu do szerokiej, czystej plaży jaki i dużego akwenu wodnego z bazą spotów wodnych. Dąbki charakteryzują się także wspaniałym powietrzem bogatym w jod, dlatego pobyt w tym miejscu jest szczególnie polecany dla osób z chorobami płuc i reumatyzmem.

Odwiedzających to miasteczko z pewnością zachwyci piękna, piaszczysta plaża. Od miasta oddziela ją pasm wydm i sosnowy lasek, przez który przebiega trakt spacerowy. Wieczorna przechadzka brzegiem morza i leśną promenadą zagwarantuje Państwu nie tylko malownicze widoki ale także zdrowy sen.

Niewątpliwą atrakcją i zaletą Dąbek jest Jezioro Bukowo. Ten akwen o powierzchni 1700 ha jest otoczony rozległymi trzcinowiskami. Miejsce to jest szczególnie cenione wśród wędkarzy, którzy mogą tu złowić różne gatunki ryb m. in. leszcze, płocie, okonie, sandacze, węgorze czy szczupaki. Również entuzjaści sportów wodnych znajdą tu coś dla siebie. Przy brzegu funkcjonują wypożyczalnie sprzętu do kitesurfingu i windsurfingu oraz szkoły prowadzące kursy żeglarstwa. Szlaki piesze i rowerowe sprzyjają wędrówkom wokół jeziora.

Dąbki to także możliwość wycieczek turystyczno - krajoznawczych. W Darłowie znajduje się średniowieczny Zamek Książąt Pomorskich oraz kościół Mariacki. W Darłówku polecamy latarnię morską oraz port, z kutrami rybackimi oraz statkami wycieczkowymi. Warto również wybrać się do pobliskiego Bobolina, gdzie odkryją Państwo tajemnicze bunkry z czasów II wojny światowej.